ATMEGA328P Blijft resetten

Alle vragen m.b.t digitale schakelingen m.b.v. losse i.c's
en oplossingen m.b.v. PIC processoren.
Plaats reactie
PouwerTronics
Berichten: 1
Lid geworden op: wo 5 nov 2025, 17:02

ATMEGA328P Blijft resetten

Bericht door PouwerTronics »

Hallo allemaal,

Ik ben nieuw hier, dus excuses alvast als er iets nog niet helemaal duidelijk is.

De afgelopen tijd ben ik bezig met het ontwerpen van een printplaat voor een e-paper display. De firmware voor de microcontroller heb ik geschreven en succesvol getest op een Arduino Nano; daarmee kreeg ik het e-paper scherm zonder problemen aan de praat.

Op mijn eigen printplaat kom ik echter een vreemd probleem tegen: zodra de firmware de SPI-communicatie probeert op te starten, blijft de microcontroller zichzelf continu resetten. In de seriële monitor zie ik herhaaldelijk dezelfde debug-teksten verschijnen die in de setup()-functie worden aangeroepen, wat wijst op een voortdurende reset.

Wat ik tot nu toe heb geprobeerd:
  • De pull-up weerstand op de reset-pin gewijzigd van 1 kΩ naar 10 kΩ.
  • Twee extra 22 pF condensatoren toegevoegd aan het 16 MHz kristal (hoewel dit normaal gesproken niet nodig zou moeten zijn, omdat het kristal zelf al een interne capacitatieve belasting van 20 pF heeft).
  • De voeding loopt via een externe 5 V-bron.
Onderstaand heb ik het schema en de PCB-layout toegevoegd.
Heeft iemand een idee wat deze resets kan veroorzaken, of waar ik verder naar kan kijken om het probleem op te lossen?
Alle tips zijn welkom!

Groetjes Lorenzo
Bijlagen
De voorkant van de printplaat
De voorkant van de printplaat
Untitled.jpg (133.76 KiB) 4224 keer bekeken
Het schema van de printplaat
Het schema van de printplaat
schematic.jpg (204.18 KiB) 4224 keer bekeken
De achterkant van de printplaat
De achterkant van de printplaat
back.jpg (90.89 KiB) 4224 keer bekeken
Gebruikersavatar
Stynus
Site Admin
Site Admin
Berichten: 5962
Lid geworden op: vr 16 mei 2003, 20:45
Locatie: Overpelt (België)
Contacteer:

Re: ATMEGA328P Blijft resetten

Bericht door Stynus »

Meestal gebeuren van die dingen als er ergens een kortsluiting in de print of in een soldering is geslopen (in de pcb is niet noodzakelijk ontwerp, maar soms ook een etsfout). Ook al gehad dat met de multimeter op piepen niks gaf, maar dat er toch een 500R tussen 2 lijnen lag door een etsfout.
Display eraf halen, testen, reset die nog die level shifter eraf, ...
InsAndOuts
Berichten: 3
Lid geworden op: do 26 jun 2025, 14:21

Re: ATMEGA328P Blijft resetten

Bericht door InsAndOuts »

Is het probleem al opgelost?
Wat mij opvalt, is dat je programmeerconnector pinnen deelt met het display IC.
Treedt het probleem ook op als je de programmer los hebt genomen en een power cycle uitvoert?

Het kan ook nog zijn dat het display hoge piek stromen trekt, en dat de voeding dipt en de microcontroller reset.
Met een oscilloscoop op de voeding is dat snel te ontdekken.
Je kan ook eens proberen via SPI alleen registers uit te lezen. De piekstroom gebeurt misschien alleen bij schrijfacties (display update).
Plaats reactie