Graag gedaan
De achterliggende gedachte was trouwens om datgene te gebruiken wat mogelijk aanwezig was in de rommeldoos. Dus niet zomaar meteen een dure weerstand ( al valt het voor die 1 Watt weerstand reuze mee hoor ) gaan halen maar kijken of er eentje in de buurt komt om een meting te doen. En er hoeven echt geen ronde waarden uit de bus te komen. 0,680 A of 0,820 A kunnen net zo goed helpen. Let op de tolerantie of misschien kun je zo'n weerstand eerst meten etc. etc.
Laat eventueel nog eens weten hoe het gegaan is.
PS :
1- korte beschrijving meetcircuitje
2- nauwkeurigheid van de meetweerstand(en)
1- op de fotootjes een meetcircuitje zoals ik het vaak gebruik, met een low power weerstand, bedoeld voor kleine stromen : links een diode tegen verkeerd aansluiten, dan een zekering tegen te grote stromen, dan de meetweerstand waarover de spanning ( U ) gemeten wordt : je vindt de stroom volgens I = U / R, vergelijk dit dan ( in jouw geval ) met de meteraanwijzing van je PS .. Het maakt totaal niet uit of over de diode en ook de zekering een spanningsval ontstaat, zolang de kontakten maar stabiel zijn. Tussen het witte (+) en het gele (-) krokodilleklemmetje staat nu de gezochte spanning over de weerstand. Een eventuele schakeling is opgenomen in serie.
2- de meetweerstand kan zeer nauwkeurig bepaald worden voor een bepaalde ( meestal kamer ) temperatuur d.m.v. metingen. Enkele voorbeelden :
a- m.b.v. een precisie stroombron, vooral als het zeer lage weerstandswaarden betreft, met een universeel meter vind je de spanning over de weerstand en vervolgens de weerstandswaarde zelf volgens R = U / I, let op de temperatuurcoefficient van de weerstand in combinatie met het in die weerstand ontwikkelde thermische vermogen .. Bij relatief kleine stromen kom je al een heel eind. De weerstand warmt weinig op en blijft redelijk constant in waarde etc. etc. Zie ook eens
dit java Scriptje voor als het je intesseert.
b- eenvoudiger, d.m.v. een voeding met stroombroninstelling. En uiteraard direct met een goede universeelmeter ( bij iets hogere weerstandswaarden heeft een unimeter er geen problemen mee ).